Prezentujemy Zgłoszone Zespoły

Zespoły, które przesłały zgłoszenia prezentowane są w kolejności alfabetycznej. Przypominamy o Regulaminie. W Przeglądzie mogą wziąć udział zespoły amatorskie nie będące związane kontraktem z żadną wytwórnią muzyczną, grające szeroko rozumianą muzykę rockową. W Przeglądzie nie mogą brać udziału soliści, orkiestry, chóry oraz laureaci poprzednich edycji. Warunkiem formalnym jest przesłanie za pomocą formularza skanu wypełnionych i podpisanych dokumentów zgłoszeniowych Zespoły będą podlegały weryfikacji przez Jury.

*

Aloes

Wejherowo

Gatunek: rock alternatywny, jednak nigdy się nad tym nie zastanawiamy i gramy to co nam w duszy gra. Zespół założony w 2023 roku.

Aloes – Koniczyna

Aloes – A Ty leć

*

Audiogram

Bytom

Audiogram to zespół muzyczny założony w 2016 roku w Bytomiu, jednakże każdy członek zespołu utożsamia się i reprezentuje inną dzielnicę Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Sytuacja ta powoduje, że „Audiogram” czerpie inspirację z różnorodnych rejonów Górnego Śląska, tworząc autorski materiał z pogranicza rap metalu i metalu alternatywnego. Efektem tego jest muzyka pełna mocnych riffów i melodii, które raz tworzą podniosły nastrój, aby innym razem ukazać bardziej mroczną naturę. Swego rodzaju dualizm jest prezentowany również wokalnie, poprzez połączenie klasycznego rapu z screamo czy też mocnym czystym wokalem. Teksty piosenek poruszają tematy trudne, opisują problemy jednostki w otaczającym nas świecie.

Audiogram – Czas

Audiogram – Dziel i rządź

*

BATNA

Jastrzębie Zdrój

BATNA to twór muzyczny składający z pięciu różnych osobowości, a w całość połączyła ich wspólna pasja do mocnego gitarowego grania. Muzyka tworzona przez zespół jest pełna emocji, tłustych riffów i metalowych pazurów. Każdy z granych utworów ma swój mocny przekaz, który ukryty został w tekstach. Grupa powstała w 2020 roku w Jastrzębiu – Zdroju. Nazwa zespołu pochodzi od angielskiego Best Alternative To a Negotiated Agreement, co dosłownie znaczy „najlepszą alternatywę dla negocjowanego porozumienia”. W końcu nie od dziś wiadomo, że muzyka jest najlepszym sposobem na znalezienie wspólnego języka ze społeczeństwem. Dość oryginalna nazwa, spowodowała , że ludzie często słyszeli ze sceny „BATMAN”, a nie BATNA. Uspakajamy – wokalista nie odgryza głów nieto­perzom podczas koncertów – bo i takie sugestie się zdarzały.

Batna – Burn Inside

Batna – Bliźniak

*

Beerhead

Zabrze

Beerhead powstał w 1990 roku. Zespół jednak większość swoich koncertów gra w klubach. Grupa została doceniona przez zespół Motörhead. Wokalista Motörhead, Lemmy Kilmister, powiedział o nich: Cholera! Są tak dobrzy, że to my powinniśmy być dla nich supportem, a nie oni dla nas!

BEERHEAD „Different Day”

BEERHEAD „Rebel Beer Rebel”

*

Beware

Warta

Zespół składa się z pięciu kumpli, których połączyła pasja i miłość do rocka! Muzyka zespołu to czysto gitarowe granie, gdzie ostre riffy okraszone rozbudowanymi solówkami przeplatają się ze spokojnymi i klimatycznymi dźwiękami.

Beware – Lies

Beware – Upadły

*

Bez Pokory

Ruda Śląska

Bez Pokory to solidne rockowe granie okraszone przemyślanymi, polskimi tekstami podsumowującymi otaczający nas świat bez ogródek – jest w nich trochę goryczy, smutku i szarości, ale jasne i pozytywne akcenty powodują, że wydźwięk twórczości podbudowuje słuchacza i skłania go do zastanowienia się, czy aby na pewno nie powinien zrobić czegoś więcej, niż oczekuje od niego los.

Bez Pokory – Letarg

Bez Pokory – Lustra

*

Brighter Colours

Kraków

Nasza twórczość to szeroka paleta kolorów dostępna dla każdego amatora alternatywnych brzmień, która ckliwie szepcze „indie indie indie”. Jeżeli się zastanawiasz co znajduje się w tym magicznym kuferku na końcu tęczy, to choć nie mamy pewności, stawiamy dolary przeciwko orzechom, że to właśnie muzyka Brighter Colours. Tworzymy indie rock alternatywny na miarę naszych możliwości, szerzej znany jako „Brighter Rock”.

Brighter Colours – 2 Good 2 Be True

Brighter Colours – The Big Idea

*

Bro CAT

Kraków

Zespół powstał pod koniec 2018 roku. W swoich utworach zgrabnie łączy elementy pop, rock oraz szeroko rozumianej muzyki elektronicznej z instrumentami “granymi na żywo”. Wokalistka obdarzona mocnym, a jednocześnie anielskim głosem, eksperymentuje z różnymi dźwiękami, które zachęcają do dzielenia się pełnią emocji zawartych w utworach. Muzyka BroCat tworzy wyjątkowy klimat z dużą dawką pozytywnej energii.

BroCat – Kochać przez łzy

BroCat – Z Tobą

*

Bury

Jastrzębie

BURY – liryczny przewrót orbitujący wokół relacji międzyludzkich. Manifestacja poglądów, próba przekazania bodźców, a przede wszystkim kpina z powszechnie obecnych First World Problems. To wszystko przeszyte riffami, od których iskrzą piece gitarowe, basem, który stawia na baczność włosy na karku, oraz bębnami, które niestrudzenie toczą się po scenie niczym walec. Całość doprawiona nieoczywistymi dodatkami niesionymi przez igłę gramofonu.

BURY – Elephant in the room 

BURY – Gatunek nr 1

*

Czupia Tracha

Tychy

Zespół rockowy utworzony w styczniu 2004 roku w Tychach w Polsce. Muzyka Czupiej Trachy odznaczała się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego stylu. Większość utworów nosi cechy rocka i jego odmian (rock progresywny, hard rock), bluesa oraz w pewnym stopniu muzyki pop. Obecnie jego skład tworzą trzy osoby

Czupia Tracha – Mezzozoik

Czupia Tracha – Sorella

*

Dead Replicants

Wrocław

Zespół powstał latem 2021 roku we Wrocławiu. Od tego czasu działamy aktywnie na lokalnej scenie muzycznej. Nasza specjalność to łączenie rockowej przebojowości i metalowego ciężaru.

Dead Replicants – Dead of the Night

Dead Replicants – Infernal Dance

*

DSize

Otwock

Zespół DSize powstał w 2019 roku i koncertuje aktywnie od 2021. DSize czerpie inspiracje z początków metalu (od takich zespołów jak Black Sabbath), jednak tworzy swój niepowtarzalny styl.

DSize – Ucieczka

DSize – Nowy dzień

*

Dumb Moon

Roczyny

Zespół Dumb Moon prezentuje unikalne połączenie rocka i metalu, które przenosi słuchaczy w emocjonalną podróż przez labirynty naszych uczuć. Nasza muzyka, pełna intensywnych brzmień i lirycznych tekstów, zaprasza do refleksji nad ludzką naturą. Poszukując miejsca do grania w naszych głowach rodziły się pomysły na muzykę i teksty. Prezentujemy unikalne połączenie rocka i metalu.

Dumb Moon – Taniec Dusz

Dumb Moon – Teatr

*

Easy

Łowicz

Zespół powstał w listopadzie 2019 r. z inicjatywy trzech kumpli. Muzyka EASY jest miksturą różnych wpływów muzycznych od country po hard rock i punk. W repertuarze EASY nie zabraknie też melancholijnych ballad i melodii z nurtu alternatywy i rocka. Maksyma, która przyświeca członkom zespołu to dobrze się bawić i mieć satysfakcję z tworzenia własnej muzyki.

Easy – Błądzisz w wyobraźni

Easy – Nie pytaj mnie

*

Emocean Drive

Warszawa

Emocean drive określa siebie jako chill punk – połączenie energetycznej muzy i lajtowych tekstów. Powstali w 2019 roku na Ocean Drive w Miami. Projekt tworzą trzy postacie: Hot Coffeen – wokal, gitara, Turtletwang – bas, LRY90s – perkusja, instrumenty perkusyjne. Ponieważ projekt jest z założenia animowany, na koncertach emocean drive reprezentują Lucas (wokal, gitara) oraz Pablo (bas). Aktualne inspiracje: Green Day, pizza i Jennifer Aniston. Emocean drive, mimo, że z Warszawy, często bywa w USA co bardzo mocno przekłada się na warstwę muzyczną: jest rockowo, wesoło, przebojowo – jak to w Ameryce.

Emocean drive – All Your Tears

emocean drive – Oyster Card (to your heart)

*

Endless More

Kobiernice

Początki zespołu sięgają wiosny 2023, ale to nie był początek … nasze ścieżki przecinały się od dłuższego czasu. Tu jakieś wspólne koncerty z poprzednimi projektami, praca itp. Pełną parą ruszyliśmy we wrześniu 2023, gdy do składu dołączył brakujący, piąty element – Michał. Co gramy? Gramy wybuchową mieszankę 3 gatunków – rock/metal/rap.

ENDLESS MOOR – Rak

ENDLESS MOOR – Ludzie koty

*

Ether

Poznań

Ether to kwartet nacierających się żywiołów, powstały na początku 2023 roku. Zespół prezentuje szeroko pojętą muzykę rockową, w oparciu tekstów o tematyce związanej z okiełznaniem wszechrzeczy.

ETHER – Ciernie

ETHER – Chandra

*

ExoMooN

Tychy

ExoMooN – pełen energii i melodii metal prosto z Tychów. W ich muzyce usłyszycie rytmiczne i siarczyste riffy, głębokie linie basu, potężną perkusję i ekspresyjny wokal czasem okraszony growlem. Zespół składa się ze sprawnych muzyków, którzy doświadczenia nabierali przy różnych wcześniejszych projektach. Instrumentalnie razem od pięciu lat, a w obecnym składzie walczą z ciemnością od połowy 2022.

ExoMooN – Conquer the Dark

ExoMooN – Buried Hopes

*

Experiment

Kalisz

Chociaż najbliżej nam do rockowych brzmień, to nie określamy gatunku muzyki, który gramy, ponieważ czerpiemy inspiracje z wielu stron.

Experiment – Nie wiem jak

Experiment – P.T.S.D.

*

Footprints On The Moon

Kłodzko

F.O.T.M – Footprints On The Moon – postaw stopę na naszym muzycznym księżycu. Alternatywny zespół z Kłodzka. Grupa powstała dwa lata temu. Część muzyków związana była z formacją Grans.

Footprints On The Moon – All of the time

Footprints On The Moon – Mój Świat

*

Freak

Lublin

Lubelskie trio, które jest uosobieniem energii i chaosu. Gatunek: Rock alternatywny.

FREAK – Bukiet Burz

FREAK – Utopieni

*

Fusy

Poznań

FUSY to połączenie ducha postpunku z melodyczną gitarą i energetyczną sekcją rytmiczną. To eklektyczna muzyka, w której można odnaleźć elementy new wave, indie, w duchu lat 80-tych.

Fusy – Many Ways

Fusy – Dust

*

Grudge Theory

Libiąż Chełmek Oświęcim

Z czeluści podziemnych korytarzy.. pokryci pyłem i potem … wywodzimy się z przeszłości, lecz sięgamy w przyszłość… death, metalcore, metal… Grudge Theory!

GRUDGE THEORY – Dopóki oddycham

GRUDGE THEORY – INTRO

*

Hrust

Rybnik

Zespół powstał pod koniec 2018 roku. Gramy ognistego, klasycznego rocka, wykonując autorskie piosenki. Czwórka (a właściwie piątka) muzycznych zapaleńców stanowiących zlepek różnych osobowości, ale jednoczących się w miłości do muzyki.

Hrust – Żyj jak na speedzie

Hrust – Uciekaj

*

In Silence

Kamień Pomorski

Zespół tworzy czwórka pokręconych ludzi z rock and roll’em w sercu. Swoją pasją i graniem oldschool’owych riffów zarażają wszystkich, którzy mają z nimi kontakt. Zainspirowani Slayer’em, Sepulturą, Kat’em… starają się ciągnąć ten oldschool w swojej twórczości, powracając muzyką do lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych. Dodają przy tym współczesnej świeżości.

IN SILENCE – Kiedy Umrę

IN SILENCE – Podaj Dłoń

*

Junk Hustler

Pruszków

Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Sekcja rytmiczna trzyma wszystko w pulsującym rytmie, gdzie słychać doskonałą współpracę obu muzyków: basisty i perkusisty. Rozumieją się „w lot” i wzajemnie tworzą ostre rock’n’rollowo-transowe rytmy. Dodatkowo to zestawienie wypełnia wokal, czasem krzykliwy, czasem liryczny, który współgrając z muzyką tworzy niepowtarzalną atmosferę pozostawiając w pamięci nostalgiczne klimaty i przestrzenne doznania. Kapela tworzy muzykę będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie.

Junk Hustler – Bezsenność

Junk Hustler – Złość

*

Kawa o Północy

Kielce

Emocjonalne teksty wokalisty przykuwają uwagę słuchacza, a rockowa muzyka dodaje pazura całości kompozycji. Rock, pop rock, indie rock. W skład zespołu wchodzą 4 osoby – z pozoru nieśmiałe, na koncercie zwierzaki sceniczne, które rozgrzeją każdą publiczność.

Kawa o Północy – Żyj

Kawa o Północy – Aniele Mój

*

Krakbrones

Kraków

Gramy utwory legend południowoamerykańskiego rocka, takich jak Soda Stereo, Molotov, Los Rodriguez czy Los Prisioneros. Nie brakuje też bardziej znanych numerów pokroju “Corazón Espinado”. W skład naszego zespołu wchodzi dwóch muzyków z Wenezueli i dwóch Polaków. Dla latynosów ta muzyka to przedmiot kultu, a dla tysięcy imigrantów w Polsce – nasz koncert to jedyna okazja na spotkanie ze swoją ukochaną muzyką. Wszyscy z nas są doświadczonymi muzykami z niejedną historią na koncie i dobrym warsztatem. Gramy mocno, rockowo, z latynoskim duchem.

Krabrones – Gimme The Power

Krakbrones – En Remolinos

*

Kruczy Sen

Warszawa

Zespół tworzą 4 osoby i wszystkim od tworzenia utworów i grafik, poprzez nagrywki z miksem i masteringiem, aż po booking koncertów, zajmują się samodzielnie. Tworzą muzykę rockową z elementami folku, stonera, popu i bluesa.

Kruczy Sen – Ogień

Kryczy Sen – Pusta Wieża

*

Linia 16

Zgierz

Linia 16 to powstały w Zgierzu zespół, który pierwotnie miał być studyjnym projektem dwójki znajomych z zacięciem do tworzenia muzyki. Nazwa pochodzi od nieistniejącej już linii tramwajowej numer 16, która łączyła Zgierz z Łodzią w latach 2008-2017. Dziś “szesnastka” to dla liderów zespołu nostalgiczny przejazd w poszukiwaniu beztroskich lat bez zmartwień i problemów. To także symboliczna droga zdobywania wiedzy, doświadczenia, budująca dojrzałość artystyczną.

Linia 16 – Co jakiś czas

Linia 16 – Koniec

*

Maddie Rock Squad

Częstochowa

Zespół powstał w 2023 roku. Gitarowe riffy przeplatają się z damskim wokalem.

Maddie Rock Squad (MRS) – Melodia Twa

Maddie Rock Squad (MRS) – Kluby Nocą

*

Meta Menardi

Bieruń

Zespół swym składem budujący mosty Śląska z Małopolską. Powstaliśmy w 2012 i od tamtej pory staramy się nieprzerwanie tworzyć autorką muzykę z polskimi tekstami, mieszając ze sobą takie nurty jak Heavy Metal, Progresywny Rock, z nostalgicznym, ciemnym Art Rockiem. Mieszankę tę lubimy nazywać „Progresywnym Heavy Rockiem”, bawimy się muzyką, bawimy się dynamiką, stylami, z całą pewnością jednak, w naszych dźwiękach każdy powinien znaleźć coś dla siebie – gramy od lekkich ballad po ciężkie heavy metalowe riffy.

Meta Menardi – Przejście

Meta Menardi – Sinobrody

*

Misscore

Lubrza

MISSCORE – aktualny skład zespołu uformował się na początku 2023 roku. To zwykle dość ciężka, nieraz z pierwiastkiem core’owym, ale melodyjna muzyka ze znakomitym, czystym śpiewem. Wszystkie refreny zapadają w pamięć.

MISSCORE – AIM

MISSCORE – the LETTER

*

Miyasis

Warszawa

Inspiracje zespołu to zarówno nowoczesne metalowe brzmienia jak Monuments czy Erra, deathcorowi i death metalowi giganci w stylu Thy Art Is Murder i Cattle Decapitation, ale także i klasyczne już zespoły pokroju Pantery czy Lamb of God. Wypadkową tych wpływów jest styl Miyasis, obfitujący w agresywne riffy i growle, ale także i momenty muzycznego oddechu.

Miyasis – Stream

MIYASIS – Viscidweb

*

Muv

Suwałki

Istniejemy od 2016 roku, w obecnym składzie gramy od 2023. Gramy w stylu punk/funk/rock/beat.

MUV Fala

MUV – Dzyń

*

Odskocznia

Świnoujście

Muzyką staramy się odskoczyć od codzienności.

ODSKOCZNIA – Rano chce wstać

ODSKOCZNIA – Nie bądź tchórzem

*

ParaNoise

Maniowy

Zespół powstał w 2019 roku jako band poboczny muzyków z lokalnych zespołów. Po kilku próbach projekt zyskał nazwę oraz wiedział mniej więcej w jakim kierunku chciałby iść. Nasza muzyka to mieszanka rocka alternatywnego, grunge’u i pop punk’a w duchu lat 90. Lekkie i melodyjne zwrotki przeplatane ostrymi chwytliwymi refrenami ubranymi często w niezbyt optymistyczne teksty.

Paranoise – Powietrze Niczyje

Paranoise – Aha

*

Raf

Świdnica

Rapowy projekt solowy, który przeobraził się w czteroosobowy skład. Zespół tworzą osoby z pasją do muzyki, szukające wyjątkowej przestrzeni koncertowej. Teksty opowiadają o życiowych zawirowaniach, poszukiwaniu celu i wychodzeniu na prostą poprzez granie. Ciężkie riffy osadzone w wyrazistej sekcji rytmicznej spotykają się z rasowym rapem o głębokim przesłaniu

RAF – FURIA

RaF – Wyrzutek

*

Regres

Środa Wielkopolska

Gramy rock oraz Indie. Wzorujemy się na zespołach Pearl Jam, The Cranberries. Lubimy dobre brzmienie, melodyczne riffy i muzykę do chillowania. Nasz zespół składa się z czterech osób. Zespół pojawił się na początku roku 2023.

Regres – Stay Away

Revolt Act

Toruń

Eksperymentujemy wokół gatunków takich jak heavy grunge / hard rock / heavy metal. Mimo grania ciężkich, gitarowych riffów, kładziemy też nacisk na melodyjność. Dopełnia ją zwarta sekcja rytmiczna i drapieżny, kobiecy wokal.

Revolt Act – No Turning Back

Revolt Act – Love And War

*

Rozbita Flacha

Siedlce

Akustyczny Punk w najczystszej postaci. Zespół powstał z inicjatywy dwóch zakręconych zapaleńców.

Rozbita Flacha – Matt

Rozbita Flacha – Pęd

*

Rumore

Cieszyn

Rumore to zespół muzyczny, którego korzenie sięgają szkolnych lat. Trójka artystycznych dusz, spotkawszy się w szkole średniej, zaczęła swoją podróż muzyczną od spontanicznego jamowania w garażu. To właśnie tam odnaleźli swobodę w wyrażaniu swojej autentycznej natury poprzez dźwięki, które śmiało można zaklasyfikować jako Indie Punk Rock. Ich twórczość emanuje emocjami, stanowi szczery wyraz myśli, buntu, miłości, a także refleksji na temat otaczającego świata i ich miejsca w społeczeństwie. Rumore nie tylko gra muzykę, lecz przekazuje przez nią swoje poglądy, uczucia i spojrzenie na życie. Nie boją się konfrontować z wyzwaniami, a ich determinacja i nieustępliwość w dążeniu do celu stanowią nieodłączne elementy charakteryzujące zespół. To nie tylko zespół, to manifestacja autentyczności i determinacji, które wypełniają każdy dźwięk.

Rumore – Taki Jak Ty

Rumore – Brudne sumienia

*

Saletra

Pomiechówek

Rockowo/metalowa grupa z okolic Warszawy, założona w 2019 roku opisująca w swojej muzyce problemy życia codziennego. Inspirowana muzyką metalową z lat 90. Ciężkie riffy przeplatane z elementami melodyki ubrane w dynamiczne kompozycje.

Saletra – KNO3 – Night Queen

Saletra – KNO3 – Brutal

*

San Giuseppe Gangsta

Rybnik

Gramy muzykę , którą sami sklasyfikowaliśmy jako „KATOLPUNK”. Jest to muzyka oparta w większości na katolickich tekstach, wykonywana w aranżacji punkowej oraz punk rockowej. Mocne rockowe i punkrockowe brzmienie to nasza wizytówka. W swoich utworach wykorzystujemy istniejące teksty, ale również piszemy teksty własne. Skład zespołu to mieszanka doświadczenia i młodości. Zespół powstał w 2017 roku.

San Giuseppe Gangsta – Dziewczyna z Mariupola

*

Sand in the Eye

Wrocław

Zespół Sand in the Eye powstał we Wrocławiu, w połowie 2022 roku. Naszą muzykę określamy jako ME(n)TALROCK, czyli wypadkową ciężkiego, metalowego rocka oraz tekstów, autorstwa Aily, naszej wokalistki, które są wędrówką po otchłani ludzkiej duszy i psychiki. Głównym kompozytorem muzyki jest Adam – gitarzysta. Mamy szerokie horyzonty muzyczne, które krzyżują się wokół brzmienia metalowego, jednak w naszej muzyce nie brakuje spokojnych, refleksyjnych momentów.

SAND in the EYE – The Gravity

SAND in the EYE – Sisyphus

*

Soon

Jędrzejów

Pięcioosobowy zespół grający energetyczny heavy metal. Do muzyki podchodzimy z pasją, co słychać w naszych utworach.

Soon – Wolna

Soon – Prolog

*

Stondwave

Charsznica

Zespół działa od lipca 2018. Muzycznie balansuje na pograniczu rock/bluesa wykonując kompozycje autorskie do tekstów w języku polskim.

STONDWAVE – 49

STONDWAVE – Od kiedy blues

*

Sulfur

Oława

Zespół został założony w roku 2021. Sulfur gra muzykę z pogranicza grunge’u, thrash metalu i zakrawa o ballady rockowe. Można powiedzieć, że inspiracją są zespoły takie jak Coma, Sepultura czy Alice In Chains, ale najpewniej jest stwierdzić, że Sulfur to niepowtarzalny styl, który czerpie najlepsze z wielu innych i przedstawia muzykę w unikalny sposób nakłaniając publikę do refleksji nad tekstami, ale też szaleńczej zabawy pod sceną.

Sulfur – Samotność w tłumie

Sulfur – Anhedonia

*

Tabula Rasa

Warszawa

Gotowi na muzyczną podróż, która wstrząśnie waszymi zmysłami? Poznajcie Tabula Rasa – zespół, który niesie ze sobą energię, pasję i oryginalne brzmienie rocka, które przekracza granice konwencji. Tabula Rasa, nazwana od koncepcji „czystej tablicy”, odzwierciedla ducha kreatywności, eksperymentowania i nieograniczonego potencjału. W ich muzyce znajdziesz harmonię melodyjnych dźwięków i potężnych riffów, które wypełniają przestrzeń, kierując słuchaczy w emocjonalną podróż. Zespół powstał w 2023 roku.

Tabula Rasa – Alert

Tabula Rasa – Ikar

*

Tarło

Garwolina

Niektórych tematów nie można opowiedzieć w zwykły sposób – trzeba do tego użyć gitary, basu i perkusji i dopiero wtedy można wykrzyczeć do mikrofonu słowa. Zespół TARŁO to pięciu rockowo nastawionych do świata i ludzi instrumentalistów, z których jeden śpiewa. Część z nich pasja do muzyki połączyła już w czasach licealnych, kiedy grali razem w szkolnej kapeli. Kilka lat musiało upłynąć jednak aby życie dostarczyło (jak mówią) „odpowiedniej wrażliwości”, a drzemiące oraz te nowe i nieopowiedziane historie mogły wreszcie zabrzmieć a często zaryczeć z gardła, jak to w rocku przystało. Inną kwestią jest to, że w pod koniec lat 90-tych nasz młodszy kolega perkusista był jeszcze dzieckiem i trzeba było poczekać aż dorośnie i zacznie z nami grać. Zespół powstał w 2016 roku.

Tarło – Ławka Szczęścia

Tarło – Łysybył

*

The Hilgrims

Poznań

Startujemy …

The Hilgrims – J.O.Y

*

Tojad

Warszawa

Tojad ma w sobie wszystko, czego chciałoby się od energetycznego rocka: ciężkie, podchodzące pod metal riffy, sunące stonerowe groovy, chwytliwe, przebojowe melodie, świetne hooki, mocny kobiecy wokal, zaangażowanie w bieżące tematy, ale i zdrowy dystans. Trochę dostajesz wciry, a trochę jakby cię głaskano.

TOJAD – KWIATY DLA CHUDEJ

TOJAD – ZAKŁÓCENIA

*

Trackstone

Tarnowskie Góry

Zespół poruszający się w obrębie rocka, bluesa i funku, w którym energetyczne gitarowe riffy i drapieżny, a zarazem melodyjny wokal łączą się w zaskakującą jedność z grooviącym i wyrazistym basem, a przy bębnach zasiada tajemniczy człowiek w masce. Zespół założony w 2022r.

Trackstone – little

Trackstone – Tylko Biec

*

Utopia

Łódź

Zespół założony w Łodzi w lipcu 2020 roku. Muzyka, którą tworzymy jest różna jak my sami. Proste gitarowe granie podszyte społecznymi tekstami, to nasza domena. Teraz wraz z zarejestrowanym materiałem i nowymi kompozycjami ruszamy na scenę, by propagować „utopijne fanaberie” oraz dobrą zabawę.

Utopia – Rozstaniówka

Utopia – Inklinacje

*

Vademecum

Katowice

Zespół muzyczny Vademecum narodził się z pasji do muzyki i pragnienia wyrażenia artystycznego w świecie rocka. Historia grupy sięga 2020 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła połączyć swoje umiejętności i wspólne zamiłowanie do muzyki, tworząc coś wyjątkowego i inspirującego. Nazwa „Vademecum” wywodzi się z łacińskiego „vade mecum”, co oznacza „idź ze mną”. Jest to wyrażenie, które odzwierciedla ducha zespołu, który pragnie towarzyszyć słuchaczom w ich podróży przez różne emocje i doświadczenia za pomocą muzyki. Charakterystyczną cechą zespołu Vademecum jest połączenie różnorodnych stylów muzycznych, od energetycznego rocka po melancholijne ballady, co sprawia, że ich twórczość jest bogata i zróżnicowana. Teksty piosenek często poruszają tematy życiowe, emocje oraz refleksje nad światem, co pozwala słuchaczom identyfikować się z przekazem i odnaleźć w nim swoje własne historie.

VADEMECUM – Daleko stąd

VADEMECUM – Elka

*

Warhlack

Katowice

Zespół powstał w 2009 roku w Katowicach. Twórczość ekipy skupia się wokół NU METALU, nisko strojonych gitar oraz czerpie inspiracje z takich zespołów jak Illusion, Korn, Rammstein, Flapjack. Głównie wyznaje zasadę: ma być prosto i ciężko. Przekaz można odbierać na wiele różnych sposobów. Teksty zespołu kołują wokół gry słów bądź też wprost opisują problemy związane z udręką życia codziennego.

Warhlack – Ugryź Mnie W Dupę 

WARHLACK – Świt Przetrwania

*

Wilki z Przedmieścia

Wrocław

Jesteśmy Wilki z Przedmieścia, czyli klasyczny polski hardrock z domieszką metalowych szlagierów. Spokojnie, szatana u nas się nie spotka.

Wilki z Przedmieścia – Klan bohaterów

Wilki z Przedmieścia – Wiedźmy

*

W.R. ONA

Świętochłowice

Duet z południowej polski W.R.Ona, w którego skład wchodzi W.R.Ona-bass/voc i Mały – drums. Szczery i bezkompromisowy przekaz połączony z mocną dawką alternatywnego brzmienia.

W R Ona Twoje Oczy

W.R.Ona Jeden Dzien

*

Young Rockers

Staszów

Niezależny Zespół Młodzieżowy.

Young Rockers „143”

Young Rockers & Albert Miechowicz „Drogowskaz”

*