Organizacja Przeglądu Zespołów Rockowych

Z przyjemnością informujemy o Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych Knurowisko 2024 organizowanego przy udziale Centrum Kultury HardRock Knurów i Zbigniewa Nosiadka – głównego pomysłodawcy i organizatora drugiej edycji przeglądu zespołów rockowych.

 Jest to impreza kulturalna – festiwal, która ma na celu promowanie młodych i utalentowanych artystów z całej Polski.

Śledź wydarzenie na naszym kanale

 Z jednej strony nastawiony jest na twórców z całego kraju, z drugiej strony jest to impreza otwarta, przegląd zespołów zakończony koncertem finałowym zwycięzców z udziałem publiczności, a więc społeczności lokalnej Knurowa i miast ościennych. Jest to z tej perspektywy jedyne tak szerokie wydarzenie kulturalne na mapie naszego miasta. Od początku wymyślone i  odbywające się fizycznie w Knurowie.

W ubiegłej edycji zgromadziliśmy aż 59 zgłoszeń zespołów z całej Polski. Liczymy na to, że po ubiegłorocznym sukcesie w tym roku będziemy mieli do czynienia z jeszcze większą ilością zgłoszeń, a przez to znacznie zwiększy się zasięg oddziaływania Knurowiska.

Festiwal odbędzie się w czerwcu 2024 w knurowskim domu kultury Art CK.

*

Dla trzech finalistów przewidujemy nagrody ufundowane przez OK Bank Spółdzielczy w Knurowie:

  1. miejsce pierwsze – nagranie trzech utworów (podczas jednego dnia sesyjnego) w formie live sesji profesjonalnym studio nagraniowym (rejestracja audio, miks i mastering; nagranie i montaż obrazu), występ podczas Dni Knurowa 2024
  2. miejsce drugie – nagranie dwóch utworów (podczas jednego dnia sesyjnego) w formie live sesji w profesjonalnym warszawskim studio nagraniowym Źle i Tanio (rejestracja audio, miks i mastering, nagranie i montaż obrazu),
  3. miejsce trzecie – profesjonalna sesja fotograficzna.

*

Harmonogram:

Od 01.04.2024 r. do 15.05.2024 r. – rejestracja Zespołów zakończona


Od 16.05.2024 r. do 17.05.2024 r. – weryfikacja zgłoszeń przez Komisję Artystyczną


Od 18.05.2024 r. do 21.05.2024 r. – wyłonienie przez Komisję Artystyczną pięciu zespołów konkursowych

 

08.06.2024 r. koncert zespołów finałowych w ART CK KNURÓW – wyłonienie laureatów.

 

22.06.2024 – Wielki Finał na Dniach Knurowa

Regulamin